Proč je důležitý responzivní design?

dot_decor.png

Responzivní web, nebo responzivní design je důležitý proto, že v dnešní době existuje obrovský výběr mobilních zařízení, jejich zastoupení neustále nabírá na síle, jak jsem zmínil v tomto článku.

Co je responzivní design?

Responzivní design je takový způsob zobrazení stránek, který zaručí, že stránka bude zobrazena optimálně v různých zařízeních (mobily, notebooky, tablety atd.) a že se její zobrazení flexibilně přizpůsobí tak, aby uživatel nemusel extra zvětšovat prvky, ale mohl se snadno pohybovat v navigaci a scrollovat pouze nahoru a dolů – viz animace vpravo.

Jaký je podíl návštěv webových stránek z mobilních zařízení?

Podle studie Connected Consumer Study podíl mobilních uživatelů internetu neustále roste a v průměru jej využívá 76% lidí po celém světě. V České republice je aktuálně 65% obyvatel, kteří přistupují na internet prostřednictvím chytrého telefonu a toto číslo dále roste.

Jedná se o vcelku logický vývoj, protože chytrý telefon, popř. tablet máme k dispozici zapnutý pořád a volné chvíle při čekání na zastávce MHD, v samotné MHD či u lékaře si automaticky zkracujeme čtením e-mailů, prohlížením stránek, popř. vyhledáváním informací, pokrytí stanic metra neustále roste.

Ze všech těchto důvodů je proto velmi důležité, aby stránky, které vlastníte, byly přizpůsobeny zobrazení na těchto zařízeních, protože pro návštěvníky není nic horšího, než si stránku po kouskách různě zvětšovat, posouvat apod. a je jen otázkou času, kdy tohoto návštěvníka ztratíte..