Tvorba www stránek

Mít dnes vlastní webovou prezentaci pro firmu nebo podnikání je již téměř samozřejmostí, nedílnou součástí marketingu a plnohodnotným distribučním kanálem pro velkou část firem a živnostníků. Z tohoto důvodu jsou weby a webové aplikace, které vyrábím, tvořeny s primárním důrazem na jejich obchodní úspěšnostvaliditu kódu a přístupnost.

Mým cílem je proto tvorba úspěšných webových stránek podle Vašich představ. Za pomoci SEO optimalizace na vaše stránky přivedeme návštěvníky a z návštěvníků uděláme klienty. To vše budeme měřit pomocí detailní analýzy návštěvnosti stránek, a Vy díky tomu budete přesně vědět, jakým směrem se při vývoji vašich webových stránek dále ubírat, jaké marketingové kanály používat pro získávání stále dalších nových návštěvníků a jejich poptávek a objednávek.

Přehlednost, funkčnost, atraktivní a moderní design Vašich internetových stránek jsou pro mne alfou a omegou při vytváření vašeho nového webu. Specializuji se především na tvorbu firemních webů, webů pro živnostníky a e-shopů, avšak rád pro vás vyrobím i web, který do této skupiny nezapadá.

Optimalizace stránek pro zobrazení na mobilních zařízeních

Samozřejmou součástí každé zakázky je optimalizace stránek pro zobrazení na mobilních zařízeních, tzv. responzívní design. Podíl přístupů na webové stránky prostřednictvím mobilních zařízení se meziročně zvyšuje o 6% a tempo se neustále zrychluje. V roce 2012 to například v celosvětovém měřítku bylo 11,1%, zatímco v roce 2014 podíl mobilních návštěv tvořil již 17,4% a rok poté již 33,1%!

Graf: Podíl návštěv z mobilních zařízení ve světě v roce 2009 – 2018 celosvětově

procentní podíl mobilních návštěv webu

Zdroj: https://www.statista.com/statistics/241462/global-mobile-phone-website-traffic-share/

Použité technologie

Při výrobě webových stránek používám kódovací prvky nejnovější verze značkovacího jazyka HTML5 a pro oddělení formy od obsahu pak využívám kaskádové styly (CSS)  podle specifikací CSS3. Kvalitu a bezchybnost kódu potom v průběhu výroby testuji a prověřuji validátory mezinárodního konsorcia W3C, validátory přístupnosti WAI a dalšími.

Co naopak rozhodně nepoužívám, jsou flashové technologie a to z důvodů, popsaných ve druhém odstavci kapitoly Přístupnost a použitelnost webových stránek.

Součástí každé zakázky na výrobu internetových stránek je

  • Základní poradenství v oblasti internetového marketingu (PPC kampaněsociální marketing) – zdarma
  • Základní SEO (optimalizace internetových stránek pro vyhledávače) – zdarma
  • Podrobné statistiky přístupů k Vašim webovým stránkám Google Analytics – zdarma

Seznamte se s jednotlivými kroky a postupem při vlastní tvorbě webových stránek.